تبلیغات
خانه رویایی من - رنگ آمیزی دیوار
 
خانه رویایی من
آن روز که همه به دنبال چشمان زیبا هستند تو به دنبال نگاه زیبا باش .
                                                        
درباره وبلاگ

دكوراسیون آشپزخانه ،اتاق خواب ،اتاق نشیمن ،اتاق كودك ،اتاق پذیرایی حمام و حیاط منزل
دكوراسیون محل كار و دفتر كار خانگی
معرفی تولیدات دكوراسیون داخلی كاغذ دیواری و انواع دیوارپوش ها - انواع موكت پاركت و كف پوش - مبلمان و كابینت آشپزخانه
مدیر وبلاگ : decorator
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نقاشی ساختمان مراحلی دارد که باید رعایت شود. انجام مراحل بعدی مستلزم گذراندن مراحل قبلی است.این به این معنی نیست اگر مراحل قبلی را انجام ندهیم رنگ یا بتونه به دیوار نخواهد چسبید ویا اگردیوار را سنباده کاری نکنیم نمی شود رنگ زد . بلکه به معنی این است که اگر مرحله قبلی بدرستی انجام نشود نتییجه مطلوب که همان صاف و تمیز بودن سطح کار است بدست نخواهد امد

http://s1.picofile.com/file/7345781177/yellow_interior_design_wall_paint.jpg

 مثلا اگر سطح دیوار گچی روغنکاری نشوداولا نمی شود روی دیوارعمل بتونه کاری انجام داد واگر بدون روغنکاری عمل بتونه کاری ویا رنگ امیزی انجام شود بعد از مدتی رنگ از دیوار کنده و پوست پوست خواهد شد . روغن کاری اولا به عنوان از بین برنده گردوغباروایجاد کننده حالت چسبناك بین گچ دیوار ورنگ می باشد ثانیا باعث جذ ب بیشتر رنگ توسط گچ دیوار شده ودر نتیجه پوشش رنگ کمتر خواهد شد .

 ملاحظه می شود که رعا یت نمودن مراحل نقاشی چقدر لازم وضروری می باشد.البته مراحل نقاشی روی سطح دیوار گچی با دیواری که قبلا رنگ امیزی شده است متفاوت می باشد .

مراحل رنگ امیزی دیوار از روی گچ

مراحل رنگ امیزی دیواری که قبلا رنگ شده

زدودن گردوغبار و بازکردن ترکها

بازکردن ترکها

روغنکاری دیوار

لکه گیری وترمیم ترکها

بتونه دست اول

سمباده کاری

بتونه دست دوم

استر دست اول

سمباده کاری جزئی كنج دیوار

لکه گیری دقیق

استر دست اول

سمباده کاری

لکه گیری

استر دست دوم

سمباده کاری دقیق

رنگ رویه

استر دست دوم

 

رنگ رویه

 

 

 http://s2.picofile.com/file/7345780642/door_painting_apap.jpg

 

چگونه دیوارها را با اسپری‌ رنگ بزنیم؟

اگر شما قصد رنگ كردن دیوارهای خانه تان را دارید  اسپری های رنگ كننده می توانند در تسریع كار مؤثر باشند . برخی ازاین اسپری ها با جریان برق تغذیه می شوند . مخرن زیری اسپری را پر می كنید‏‏ بعد از آن  تنها كاری كه شما باید بكنید فشردن ماشه اسپری برای رنگ زدن است.

بهترین رنگ های اسپریی برای رنگ زدن اتاق ها رنگ هایی هستند كه بد ون هوا باشند. ابن نوع اسپری ها كمتر از انواع دیگرهوا را خارج می كنند و كاربردی تر هستند.

برای این كار شما اول باید از سقف ها شروع كنید درصورتی كه رنگ سقف ها با رنگ دیوارها متفاوت باشد، مجبور خواهید بود تا قسمت های فوقانی دیوارها را با كاغذهای ضد آب پلاستیكی و یا كاغذهای محكم قهوه ای رنگ بپوشانید همچنین باید كف زمین را نیز با لباس های به درد نخور یا هر چیز غیر قابل استفاده بپوشانید .

مزیت دیگری كه رنگ های اسپریی بر رنگ های رولی و یا قلمویی دارند این است كه كمتر اطراف را كثیف می كنند. اگر از رنگ درست استفاده كنید به اطراف پاشیده   نمی شود ولی با این حال بهتر آن است كه یك لباس آستین بلند ویك شلواربلند به دردنخور بپوشید تا از دست و پایتان در برابر رنگ محافظت شود همچنین می توانید از یك جفت دست كش پلاستیكی برای محافظت ازدستانتان و یك عدد عینك راحت برای محافظت ازچشمانتان استفاده كنید .

پنجره ها و درها را باز بگذارید تا تهویه هوا به راحتی صورت گیرد سپس دستگاه را از رنگ پر كنید و اسپری را به برق وصل كنید وابتدا سقف ها را رنگ كنید. از گوشه های اتاق شروع كنید و همین طور ادامه بدهید چپ و راست ‏، بالا و پایین .

 
به آهستگی اسپری را از جایی كه در حال رنگ زدن هستید عقب بكشید تا مطمئن شوید كه محل مورد نظر خوب رنگ شده است فقط مراقب باشید كه همه قسمتهایی كه رنگ می زنید یكنواخت رنگ شوند  تا در انتها تیره تر یا لك دار دیده نشوند. هر از گاهی مخزن رنگ را چك كنید كه خالی نشده باشد .

در انتها وقتی كار رنگ زدن سقف تمام شد كل قسمت رنگ شده را چك كنید تا مطمئن شوید جایی بدون رنگ باقی نمانده است. زمانی كه رنگ سقف ها تمام شد مخزن رنگ را از رنگ های موجود خالی كنید و مخزن را تمیز كنید و طبق دستورالعمل شركت سازنده آن عمل كنید.

http://s1.picofile.com/file/7345780214/arollerboy.jpg

با دقت كاغدهایی را كه به دیوارها چسبانده بودید جدا كنید، قبل از اینكه رنگ كردن دیوارها را شروع كنید از این كاغذها می‌توانید برای پوشاندن قسمت هایی از اتاق كه نمی‌خواهید رنگ شود استفاده كنید. علاوه بر سقف ها لازم است كه قاب درها و پنجره ها‏، پریزهای برق، قرنیزها و لوله های بخاری را بپوشانید تا مانع از رنگ شدن ها شوید.

برای رنگ كردن دیوارها شما به یك رول نقاشی پهن و دسته بلند احتیاج دارید، مجددا مخرن اسپری را پركنید و  رنگ را در محل نگهدارید . باید از گوشه اتاق ها  كار را شروع كنید باید طوری آن را نگه دارید كه لبه آن در شكاف بین سقف و دیوارقرار بگیرد.

پهنای بدنه رول باید چند اینچ از سقف را پوشش دهد.

 
اسپری رنگ را آرام آرام روی دیوارها حركت دهید تا كل دیوار رنگ شود و به همین شیوه ادامه دهید تا همه دیوارها رنگ شوند، بعد از اتمام كار مثل قبل عمل كنید، مخزن را از رنگ خالی كرده و خوب تمیز كنید چون در غیر این صورت رنگ در داخل مخزن خشك و سخت می شود و در نهایت اینكه باید بگذارید تا رنگ های دیوارها خشك شوند.
كار رنگ زدن شما در اینجا به پایان می‌رسد.

 چگونه میتوانیم با رنگ آمیزی صحیح دیوارها، مشكلات دكوراسیون را حل كنیم و ابعاد یك اتاق را بیش از آنچه هست نمایش دهیم؟

 در مرحله اول، طبعا شما رنگی را انتخاب خواهید كرد كه با آنچه در ذهن دارید مطابقت داشته باشد. مهم این است كه حتی اگر رنگ مورد نظر شما غیر سفید باشد، تمام اتاقها را باید با نوع رنگ سفید رنگ كنید تا نتیجه، رنگی یك دست باشد. این ده توصیه، در مراحل بعدی رنگ آمیزی و چیدمان میتواند مفید باشد:

 1. برای ایجاد جذابیت در یك اتاق، از وسایلی كه درست همرنگ دیوار باشد استفاده نكنید. برای انتخاب رنگ دیوار، لوازم منزل خود را در نظر بگیرید و با توجه به رنگهای موجود در آن، رنگی مناسب را انتخاب كنید. به یاد داشته باشید كه تركیبات متنوع، فضایی پویا و نیرو بخش ایجاد میكند.

 2. اگر برای هر اتاق رنگی مجزا در نظر دارید، فضاهای بین اتاقها مانند راهرو، ورودی و راه پله را به رنگ خاكستری ملایمی با ته رنگی از رنگ دیوار درآورید تا تبدیل رنگها به یكدیگر زیباتر شود.

 3. رنگی را برای خانه خود در نظر بگیرید و آن را در حجمهای متفاوت در اتاقها به كار ببرید. این رنگ میتواند در یك اتاق رنگ غالب، در اتاقی رنگ چند وسیله و در اتاق سوم تنها به عنوان چاشنی هایی در گوشه و كنار به كار ببرید. چنین روشی، هماهنگی را در تمام خانه برقرار خواهد كرد.

 4. رنگهای روشن، با روح و متمایل به گستردگی هستند و در نتیجه اتاق را بزرگتر و روشنتر از آنچه هست نشان میدهند. رنگهای تیره گرم و فریبنده هستند و اتاقهای بسیار بزرگ، حالتی خودمانی و دوستانه میدهند.

 5. اگر قصد دارید دیوارهایی را به رنگ تیره یا بسیار درخشان درآورید، بتونه كاری و آستری آن را هم از همان رنگ بزنید.

 6. نقصهای معماری را با استفاده از رنگهای خنثی در دیوار، سقف و كف اتاق به طوری كه حالتی یكپارچه به خود بگیرند، برطرف نمایید.

 7. برای بلند تر جلوه كردن دیوارها، رنگ آهار را تا سقف به طور یك نواخت ادامه دهید و در نزدیكی سقف رنگ را با نوارهای تزئینی و مانند آن قطع نكنید. اگر سقف دارای حاشیه تزئینی یا لبه برجسته است، میتوانید این حاشیه را نیز به رنگ دیوار درآورید. رنگ روشن سقف را بلندتر جلوه میدهد.

 8. برای كوتاه نشان دادن سقفهای بسیار بلند و یا تشدید حالت خودمانی یك اتاق، رنگ دیوار را از 20 تا 30 سانتی متر مانده به سقف قطع كنید و باقی آنرا به رنگ سقف رنگ آمیزی كرده یا با نوارهای تزئینی بپوشانید. تیره كردن سقف هم میتواند چنین حالتی را ایجاد كند.

 9. با رنگ آمیزی دیوارهای كوتاهتر (كم عرض تر) به رنگی تیره تر از دیوارهای بلندتر میتوانید یك اتاق كشیده و باریك را عریض تر جلوه دهید.

 10. اگر برای سقف اتاقی رنگ سفید را در نظر گرفته اید، برای هماهنگ كردن رنگ اتاق با سقف، اندكی از رنگ دیوار را به رنگ سفید اضافه كنید.

این سایت را هم ببینید

نوع مطلب : آموزش تعمیرات منزل، 
برچسب ها : نقاشی دیوار، رنگ آمیزی منزل، مراحل رنگ آمیزی دیوار، رنگ آمیزی دیوار،